Hemoragická horečka

Hemoragická horečka

Hemoragická horečka je velmi závažné horečnaté onemocnění s krvácivými projevy (krev se objevuje při zvracení, ve stolici i v moči).

Je nebezpečná, jelikož může dojít k selhání životně důležitých funkcí, které může vést k smrti jedince. Původcem onemocnění jsou převážně viry, které přenáší hmyz.

Typickou hemoragickou horečkou je žlutá zimnice způsobená komářím bodnutím (obsahuje tzv. Flavivirus) v tropech (rovníková Afrika, Jižní a Střední Amerika). Projevuje se vysokými horečkami, krvácivými stavy, zimnicí a poškozením jater. Po prodělání tohoto typu nemoci na ni vzniká přirozená imunita.

Hemoragická horečka - příznaky

horečka, zimnice, krev při zvracení, krev ve stolici, krev v moči, selhání jednotlivých orgánů

Toto téma pro vás připravujeme.


Hemoragická horečka patří do témat

Adresář

Hemoragická horečka ptejte se v poradně

Diskutujte na téma Hemoragická horečka

Píšeme jinde
  • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

    Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

    Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

  • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

    Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

    Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku